NEWSLETTER
Adres E-Mail
Sprzęt Cardio Domowy bieżnie rowery i cykloergometry trenażery eliptyczne trenażery wioślarskie rower spinningowy Sprzęt Siłowy Domowy atlasy ławki Akcesoria hantle, sztangielki, zestawy obciążenia gryfy akcesoria fitness wykładzina, maty inne Sprzęt Cardio Light Commercial cykloergometry trenażer eliptyczny trenażer wioślarski rowery spinningowe Sprzęt Siłowy Light Commercial ławki stanowiska akcesoria
Copyright © York Fitness

WARTO WIEDZIEĆ


... O TRENINGU SIŁOWYM

 

 

Trening siłowy był do tej pory domeną kulturystów niemniej zalety tego typu treningu zostały uznane za wartościowe dla wszystkich, również tych, którzy pragną usprawnić proces spalania kalorii i tkanki tłuszczowej. Udowodniono, że ciało człowieka z dobrze rozwiniętą strukturą mięśniową zdolne jest do spalania większej ilości kalorii w trakcie codziennych czynności, niż ciało człowieka ze słabo rozwiniętymi mięśniami.

 

Wolne ciężary kontra atlasy treningowe

Ćwiczenia przy użyciu sztangi, sztangielek czy hantli są najprostszym i najłatwiejszym sposobem zwiększenia wysiłku dla układu mięśniowego i rozpoczęcia zmian w wyglądzie fizycznym. Podstawową zaletą ćwiczeń z wolnymi ciężarami jest fakt, że angażują one większą liczbę mięśni aniżeli analogiczne ćwiczenia na maszynach z wyznaczoną trajektorią ruchu. Poza trenowaną grupą mięśni ćwiczą bowiem mięśnie stabilizujące, a jedno i to samo ćwiczenie można wykonywać pod różnym kątem i na kilka sposobów. To wszystko czyni trening pełniejszym i bardziej wartościowym ale jednocześnie wymaga od ćwiczącego podstawowej wiedzy z zakresu biomechaniki ruchu oraz technik treningowych. Takiej wiedzy nie wymagają za to ćwiczenia wykonywane na atlasie treningowym z wyznaczonym torem ruchu, który pomaga wyizolować trenowane partie mięśni i skupić się wyłącznie na treningu. Trening na atlasie ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, mianowicie, jest zupełnie bezpieczny nawet dla początkujących i nie wymaga, tak jak trening ze sztangą, asekuracji innej osoby.

Niezależnie jednak od tego, czy bardziej preferują Państwo wolne ciężary czy też wielofunkcyjne atlasy, maszyny siłowe York Fitness z pewnością spełnią Państwa oczekiwania. Warto pamiętać, że systematyczny trening siłowy poza rozbudową muskulatury i siły, zapobiega wadom postawy, zmniejsza dolegliwości związane z aparatem ruchu oraz poprawia ogólną sprawność organizmu.