NEWSLETTER
Adres E-Mail
Sprzęt Cardio Domowy bieżnie rowery i cykloergometry trenażery eliptyczne trenażery wioślarskie rower spinningowy Sprzęt Siłowy Domowy atlasy ławki Akcesoria hantle, sztangielki, zestawy obciążenia gryfy akcesoria fitness wykładzina, maty inne Sprzęt Cardio Light Commercial cykloergometry trenażer eliptyczny trenażer wioślarski rowery spinningowe Sprzęt Siłowy Light Commercial ławki stanowiska akcesoria
Copyright © York Fitness

WARTO WIEDZIEĆ


... O ATLASACH

Atlasy to wielofunkcyjne urządzenia przeznaczone do treningu zorientowanego na siłę, masę i rzeźbę. Dzięki obciążeniu regulowanemu za pomocą płytek stosu, ćwiczenia na atlasie są bezpieczne i nie wymagają asekuracji drugiej osoby.

Atlasy umożliwiają ćwiczenia wszystkich głównych grup mięśniowych, m.in. mięśni klatki piersiowej, pleców, nóg, ramion i brzucha. Systematyczny trening na tych urządzeniach poza rozbudową muskulatury i siły, poprawia ogólną sprawność organizmu, zapobiega wadom postawy, zmniejsza dolegliwości związane z aparatem ruchu.

Przy wyborze atlasu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na możliwości regulacji oparcia, siedziska i uchwytów, gdyż będzie to miało bezpośredni wpływ na komfort ćwiczeń. Ponadto warto upewnić się, że wszystkie interesujące nas ćwiczenia są wykonalne na danym urządzeniu a obciążenie stosu jest wystarczające. Należy pamiętać, że niektóre atlasy posiadają system przełożeń linek i bloczków i mimo, że waga stosu wynosi 50 kg, to przy niektórych ćwiczeniach odczuwalne jest dwukrotnie większe obciążenie.

Do każdego atlasu firmy York Fitness dołączona jest plansza, na której zilustrowano ćwiczenia i opatrzono je szczegółowymi opisami. 

Ze względu na nieustanny rozwój produktu firma York Fitness zastrzega sobie prawo do nieznacznych zmian w specyfikacji urządzeń oraz ich wyglądzie.

kategorie: atlasy