NEWSLETTER
Adres E-Mail
Sprzęt Cardio Domowy bieżnie rowery i cykloergometry trenażery eliptyczne trenażery wioślarskie rower spinningowy Sprzęt Siłowy Domowy atlasy ławki Akcesoria hantle, sztangielki, zestawy obciążenia gryfy akcesoria fitness wykładzina, maty inne Sprzęt Cardio Light Commercial cykloergometry trenażer eliptyczny trenażer wioślarski rowery spinningowe Sprzęt Siłowy Light Commercial ławki stanowiska akcesoria
Copyright © York Fitness

WARTO WIEDZIEĆ


... O TRENAŻERACH

Trenażer eliptyczny to swoisty symulator biegu umożliwiający zarówno trening kondycyjny jak i wzmacniający. Dzięki specyficznej budowie i funkcjonalności, trenażer eliptyczny jest doskonałą propozycją dla całej rodziny. Cieszy się zainteresowaniem osób, które prowadzą aktywny tryb życia zarówno latem jak i zimą ale także osób, które mają problemy ze stawami a nie chcą rezygnować z treningu aerobowego. Trening na trenażerze eliptycznym do złudzenia przypomina bieg, z tą różnicą, że pozbawiony jest jakiegokolwiek wstrząsu. Użytkownik stojąc na płozach wykonuje płynne, naprzemienne ruchy nogami i rękami lub tylko nogami. Przy zaangażowaniu ramion podczas treningu, podobnie jak podczas joggingu, intensywnie pracują mięśnie klatki piersiowej, pleców, ramion, a niezależnie od pracy rąk, pracują także dolne partie ciała tj. mięśnie ud, pośladków i łydek. Trening na tym urządzeniu poprawia wydolność sercowo-naczyniową i sercowo-płucną a także efektywnie modeluje sylwetkę.

Firma YORK FITNESS dołożyła wszelkich starań, aby trening na trenażerze był nie tylko przyjemny ale przede wszystkim bezpieczny. Stabilna i wytrzymała konstrukcja urządzeń oraz antypoślizgowe podpory stóp gwarantują komfort i bezpieczeństwo treningu a zróżnicowane funkcje komputerów zapewniają doskonałą zabawę amatorom domowego joggingu. Zaletą trenażerów YORK jest również cicha i płynna praca, w przypadku niektórych modeli możliwość regulacji długości kroku, a także duży zakres regulacji oporu.

Wszystkie dostępne modele wyposażone są w przynajmniej jeden system pomiaru tętna, co umożliwia monitoring pracy serca, a tym samym, rzetelną realizację założeń treningowych. Większość modeli daje użytkownikowi możliwość zaprogramowania własnego programu treningowego oraz własnych parametrów takich jak płeć (♀-kobieta, ♂- mężczyzna), wiek, waga i wzrost, co niewątpliwie ma wpływ na wiarygodność pomiarów.

Ruch i postawa ciała na trenażerze eliptycznym:

 

Zanim kupisz…

Przy wyborze idealnego trenażera należy zastanowić się przede wszystkim nad stopniem intensywności treningu oraz celami treningowymi użytkowników. Ponadto należy zwrócić uwagę na zakres regulacji poszczególnych elementów trenażera pod kątem dostosowania go do indywidualnych cech fizycznych potencjalnych użytkowników. Ważne jest, żeby każdy użytkownik mógł wygodnie i efektywnie korzystać z urządzenia. Komfortowy i przyjemny trening z pewnością zachęci każdego użytkownika do systematycznego korzystania z urządzenia a regularny trening to prosta droga do sukcesu.

Wszystkie trenażery eliptyczne firmy YORK FITNESS przeznaczone są wyłącznie do użytku domowego i są zgodne z zasadniczymi wymaganiami Unii Europejskiej i Ustawą o ogólnym bezpieczeństwie produktów (Dz.U. z 2003r. nr 229, poz. 2275).

 

Ze względu na nieustanny rozwój produktu firma York Fitness zastrzega sobie prawo do nieznacznych zmian w specyfikacji urządzeń oraz ich wyglądzie.