NEWSLETTER
Adres E-Mail
Sprzęt Cardio Domowy bieżnie rowery i cykloergometry trenażery eliptyczne trenażery wioślarskie rower spinningowy Sprzęt Siłowy Domowy atlasy ławki Akcesoria hantle, sztangielki, zestawy obciążenia gryfy akcesoria fitness wykładzina, maty inne Sprzęt Cardio Light Commercial cykloergometry trenażer eliptyczny trenażer wioślarski rowery spinningowe Sprzęt Siłowy Light Commercial ławki stanowiska akcesoria
Copyright © York Fitness

WARTO WIEDZIEĆ


... O ROWERACH

Stacjonarne rowery treningowe oraz cykloergometry pionowe i poziome to najpopularniejsze urządzenia aerobowe, angażujące przede wszystkim dolne partie mięśniowe, tj. mięśnie nóg, pośladków, w mniejszym stopniu mięśnie brzucha a nawet rąk. Regularny trening na rowerze, w zależności od stopnia intensywności, obniża ciśnienie krwi i tętno spoczynkowe, zwiększa pojemność płuc a także wzmaga spalanie tłuszczów. Najważniejszą zaletą domowego treningu kolarskiego jest jednak fakt, że mimo intensywnej pracy kończyn dolnych nasze stawy są bezpieczne. Z tego też względu rowery i cykloergometry są najczęściej zalecanymi urządzeniami w walce z otyłością i dysfunkcją narządów ruchu.
Podstawowa różnica i jednocześnie przewaga cykloergometru nad rowerem treningowym polega na tym, że ergometr posiada możliwość pomiaru wydatkowanej mocy (w Watach) oraz wydatku energetycznego (kcal). Jeśli zaś chodzi o różnicę między rowerem pionowym a poziomym to sprowadza się ona głównie do tego, że model poziomy ma obniżony korpus, przesunięty w przód korbowód i siedzisko z oparciem a użytkownik przyjmuje pozycję zbliżoną do kierującego pojazdem. Ponieważ wszystkie z trzech typów urządzeń doskonale oddają specyfikę jazdy na doskonale znanym rowerze klasycznym przeznaczonym do jazdy w terenie, w dalszej części opisu ograniczymy nomenklaturę do nazwy: rower stacjonarny.
Rowery stacjonarne firmy YORK FITNESS to nowoczesne urządzenia, w których zastosowano system oporu magnetycznego lub elektromagnetycznego, charakteryzujące się bardzo cichą i płynną pracą. Szeroki zakres regulacji zarówno siedziska jak i kierownicy w poszczególnych rowerach sprawia, że każdy znajdzie idealny model dla siebie.
Niemal wszystkie dostępne modele rowerów YORK wyposażone są w sensory dotykowe służące do pomiaru tętna a niektóre z nich posiadają również wbudowane, kompatybilne z pasem telemetrycznym, odbiorniki tętna. Niewątpliwą zaletą rowerów firmy YORK są przejrzyste i intuicyjne w obsłudze komputery ze zróżnicowanymi programami treningowymi, motywacyjnymi oraz testami wydolności.

Każdy rower stacjonarny firmy YORK FITNESS wyposażony jest w kółka transportowe i stopki poziomujące a wybrane modele również w bidon, zegar i kalendarz.
Do każdego roweru dołączona jest instrukcja obsługi w języku polskim.

Ruch i postawa ciała na rowerze stacjonarnym

Prawidłowa pozycja na rowerze to przede wszystkim pozycja wygodna i w odróżnieniu od jazdy w terenie, pozycja stabilna. Obowiązuje kilka żelaznych zasad:

Zanim kupisz...

Przy wyborze roweru treningowego należy zastanowić się przede wszystkim nad planowanym stopniem eksploatacji urządzenia jak również celami treningowymi i indywidualnymi cechami fizycznymi potencjalnych użytkowników. Gwarancją osiągnięcia celu jest regularny trening, a tylko komfortowy trening zachęci nas do systematycznego wysiłku. Istnieje wiele mitów dotyczących konstrukcji idealnych rowerów, jak chociażby ten o znaczeniu wagi koła zamachowego, co w istocie, przy zastosowaniu magnetycznego lub elektromagnetycznego systemu hamulcowego gra trzeciorzędną rolę, niemniej warto po prostu „przymierzyć się” do modelu i wybrać ten idealny dla siebie.
Informacje dodatkowe:.

Wszystkie rower firmy YORK FITNESS przeznaczone są wyłącznie do użytku domowego i są zgodne z zasadniczymi wymaganiami Unii Europejskiej i Ustawą o ogólnym bezpieczeństwie produktów (Dz.U. z 2003r. nr 229, poz. 2275).
 

Ze względu na nieustanny rozwój produktu firma York Fitness zastrzega sobie prawo do nieznacznych zmian w specyfikacji urządzeń oraz ich wyglądzie.