NEWSLETTER
Adres E-Mail
Sprzęt Cardio Domowy bieżnie rowery i cykloergometry trenażery eliptyczne trenażery wioślarskie rower spinningowy Sprzęt Siłowy Domowy atlasy ławki Akcesoria hantle, sztangielki, zestawy obciążenia gryfy akcesoria fitness wykładzina, maty inne Sprzęt Cardio Light Commercial cykloergometry trenażer eliptyczny trenażer wioślarski rowery spinningowe Sprzęt Siłowy Light Commercial ławki stanowiska akcesoria
Copyright © York Fitness

WARTO WIEDZIEĆ


... O BIEŻNIACH

Bieganie jest naturalnym sposobem poruszania się człowieka i zarazem jedną z form jego aktywności ruchowej. Nasi przodkowe nie posiadali przecież ani rowerów, ani samochodów a jednak z powodzeniem przemieszczali się właśnie maszerując i biegając. Wydawać by się mogło, że tak prostą i uniwersalną czynność, jaką jest bieganie, można wykonywać zawsze i wszędzie i w zasadzie jest to prawdą, pod warunkiem, że nie przeszkadza nam deszcz, śnieg i mróz...

Ale nawet, jeżeli pogoda nie rozpieszcza nas słonecznymi, ciepłymi dniami a teren wokół miejsca zamieszkania nie sprzyja codziennym biegom, nie musimy rezygnować z treningu. Bieżnie firmy YORK FITNESS umożliwiają trening chodziarski i biegowy na najwyższym poziomie. Zastosowane w nich systemy amortyzacji imitują bieg po trawie niwelując ryzyko kontuzji wynikające z nierówności terenu.

Co daje nam trening na bieżni? Poza tak oczywistymi plusami wynikającymi z uprawiania sportu jak wydzielanie endorfin – hormonów szczęścia, trening na bieżni poprawia ogólną sprawność fizyczną, wydolność sercowo-naczyniową oraz sercowo-płucną, zwiększa wytrzymałość mięśni, kości i więzadeł a także efektywnie modeluje sylwetkę. W zależności od rodzaju treningu, na bieżni możemy realizować trening wzmacniający, kondycyjny a także efektywnie spalać kalorie. Biegając, aktywizujemy pracę mięśnia czworo i dwugłowego ud, mięśnie podudzia, pośladków i łydek. Osoby posiadające przeciwskazania do biegów mogą bezpiecznie maszerować nie obciążając serca. Dzięki możliwości regulowania kąta pochylenia marsz może być równie skuteczny jak bieg.

Wszystkie bieżnie YORK FITNESS można złożyć i przechowywać w pozycji stojącej, wszystkie również wyposażone są w rolki transportowe i wspomaganie szybkiego składania i rozkładania.

Do każdej bieżni dołączona jest instrukcja obsługi w języku polskim wraz z deklaracją zgodności z normami europejskimi.

Ruch i postawa ciała na bieżni:

Zanim kupisz…

Podejmując decyzję o zakupie bieżni powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie jak często, jak długo i jak intensywnie zamierzamy ćwiczyć oraz jakie mamy cele treningowe. Nie zawsze bowiem maksymalna liczba funkcji i liczne programy treningowe zastosowane w bieżni są gwarancją komfortowego, efektywnego treningu.

Jednym z najważniejszych parametrów bieżni jest silnik, który napędza pas biegowy. Bieżnie firmy York zostały wyposażone w ciche, mocne silniki prądu stałego, które zapewniają płynność i komfort ćwiczeń oraz gwarantują długą żywotność bieżni. Ich moc maksymalna w zależności od modelu waha się od od 1.0 KM do 3.5 KM. Z mocą silnika wiążą się również zakres prędkości i kąta pochylenia, niezmiernie istotne dla uzyskania optymalnych efektów podczas treningu. W zależności od modelu prędkość i pochylenie mają zakres kolejno 0,8 - 20 km/h i 0-15%, co z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki wbudowanym w poręcze przyciskom szybkiego sterowania w łatwy sposób możemy regulować stopień intensywności naszych ćwiczeń zmieniając kąt pochylenia i/lub prędkość pasa biegowego. Jeśli już mowa o pasie to jego wymiary są kolejnym bardzo ważnym parametrem bieżni. Im jest on dłuższy i szerszy tym większy jest komfort i bezpieczeństwo treningu.

W zależności od założonych celów treningowych bardzo ważną rolę przy zakupie bieżni powinny odgrywać również funkcje jej komputera. To właśnie od nich zależy realizacja większości celów treningowych, dlatego jeśli np. naszym celem treningowym jest zrzucenie wagi, zwróćmy uwagę czy komputer bieżni posiada program kontroli tętna, jeśli natomiast przygotowujemy się do maratonu zadbajmy o to, by w naszej bieżni można było samemu programować trasę treningu.

Pamiętajmy przede wszystkim o tym, że najważniejsze jest bezpieczeństwo podczas treningu a cel osiągniemy tylko wtedy, gdy trening będzie systematyczny.

Wszystkie bieżnie firmy YORK FITNESS przeznaczone są wyłącznie do użytku domowego i są zgodne z zasadniczymi wymaganiami Unii Europejskiej i Ustawą o ogólnym bezpieczeństwie produktów (Dz.U. z 2003r. nr 229, poz. 2275).

Ze względu na nieustanny rozwój produktu firma York Fitness zastrzega sobie prawo do nieznacznych zmian w specyfikacji urządzeń oraz ich wyglądzie.

kategorie: bieżnie